O projektu

běhej s mapou

Běhej s mapou je nový seriál závodů v orientačním běhu pro širokou veřejnost. Zúčastnit se mohou zkušení běžci, ale i naprostí nováčci. Závody jsou situovány do zajímavých míst, a to do prostředí krásných lesů, sportovních areálů nebo parků. Díky seriálu vznikají nové mapy a dochází k prezentaci orientačního běhu i Mistrovství světa v OB 2021, které Česko pořádá. Svoji trať si najdou úplně všichni, malé děti i veteráni, rodiny i jednotlivci. V době koronavirové se jedná o jedny z mála závodů, které lze v orientačním běhu v Česku absolvovat.

Běhej s mapouMistrovství světa v orientačním běhu 2021 Česká republika

Seriál vzniká v době koronavirové a nemá ucelený kalendář všech závodů. Již nyní víme, že některé závody se uskuteční na Vysočině, jiné v Jizerských horách či Středočeském kraji. Celkově by mělo proběhnout během roku 2020 8-10 závodů. Z celého seriálu se udělá žebříček a nejlepší z každé kategorie bude vyhodnocen. Z důvodu aktuálních opatření žádné vyhlášení jednotlivých závodů nebude.

Vznik seriálu iniciovali tři orientační běžci: Daniel Wolf (OOB TJ Turnov), Jakub Ransdorf (KOB Tretra Praha) a Jan Picek (TJ Tatran Jablonec). Dále se připojili pořadatelé z celé ČR. Závody na Vysočině budou v režii Marečkových, zapojí se i členové z Děčína, Chotěboře a dalších koutů republiky. Institucionálně tedy nevystupujeme pod jedním klubem, ale zastřešuje nás Pic Pic s.r.o. Děkujeme oddílu TJ Tatran Jablonec, jednoho ze spolupořadatelů, za možnost využít přihlašovací systém ORIS pod jeho křídly.

Pic Pic s. r. o.
Lučany nad Nisou 532
46871 Lučany nad Nisou
IČO: 08857423
info@behejsmapou.cz📱 +420 608 324 456